Üvey oğlunu kurşunlayıp öldüren baba, yardıma koşan taksiciyi de vurdu

18 Temmuz 2009 - 01:41

Beylikdüzü'nde bir kişi, üvey babası olduğu ileri sürülen bir şahıs tarafından kurşunlanarak öldürüldü. Yerde kanlar içerisinde yatan şahısa yardım etmek isteyen taksici de kurşunların hedefi oldu. Bacağından yaralanan taksici hastanede yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

Edinilen bilgiye göre olay, Mermerciler Sanayi Sitesi girişinde meydana geldi. İddialara göre aralarında alacak verecek meselesi olduğu iddia edilen Mehmet Mithat O.(41) ile üvey babası olduğu ileri sürülen Şakir Ç.(44) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Şakir Ç., yanındaki silahı üvey oğluna duğrultarak ateş etmeye başladı. Mehmet Mithat O. vücuduna aldığı kurşunlar ile kanlar içinde yere yığıldı. Zanlı Şakir Ç. olay yerinden bir araçla hızla uzaklaştı.

Yardıma koşan taksici kurşunların hedefi oldu

Yerde kanlar içinde yatan şahsı gören ticari taksi sürücüsü Ahmet Alağuş (30), aracını durdurarak yaralıya yardım etmek istedi. Bu sırada olay yerine tekrar gelen zanlı Şakir Ç., yerdeki yaralıya ateş etmeye devam etti. Ticari taksi sürücüsü Alağuş da, bacağına isabet eden kurşunla yaralandı. Yerde yatan üvey oğlunu tekrar kurşunlayan baba, plakası öğrenilemeyen araçla olay yerinden uzaklaştı.

Olay yerine gelen ambulansla hastaneye götürülen Mehmet Mithat O. yolda yaşamını yitirdi. Yardım için durduğu olay yerinde kurşunların hedefi olan taksi sürücüsü Ahmet Alağuş, kaldırıldığı özel bir hastanede tedavi edildi. Bacağından yaralanan Alağuş yapılan tedavinin ardından taburcu edildi.

Karakolda ifade veren Alağuş, çıkışta gazetecilere olayla ilgili olarak şunları aktardı: "Yolcu aldım, Meremerciler Sitesi'ne doğru seyir halindeydim. Taksideki yolculardan biri, yol kenarında yerde kanlar içinde yatan bir kişinin olduğunu söyledi. Trafik kazası zannettik, yardım için durduk. İndik, baktık, kanlar içinde yerde yatıyordu. Hastaneye götürmek istedik. İki kişi kolundan tutup kaldırmak isterken, tam o sırada bir araç yaklaştı yanımıza. Araç içinden bir kişi yerdeki yaralıya ateş etmeye başladı. O sırada kurşunlardan biri benim bacağıma isabet etti. 'Çekilin şerefsizi öldüreceğim' dedi. 4 el ateş etti. Sonra ambulans geldi. Hastaneye götürülürken ölmüş." Alağuş'un, zanlı Şakir Ç.'den şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, kaçan saldırganın peşine düştü.


(CİHAN)


Türkiye