Vakfıkebir’de Hemşireler Günü dolayısıyla eğlence programı düzenlendi

15 Mayıs 2013 - 15:15

TRABZON - Trabzon Vakfıkebir Ömer Nakkaş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından Hemşireler Günü dolayısıyla Vakfıkebir Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonu’nda eğlence programı düzenlendi.

Programda konuşan Meslek Dersleri Öğretmeni Gülten Yılmaz ise “Hemşirelik bireyin, ailenin, toplumun sağlığını koruma, geliştirme, hastalık halinde iyileştirmeye yönelik bakım veren önemli bir sağlık mesleğidir. Bu bakımı verirken hemşirenin yapması gereken en önemli şeylerden birisi hastasına sabırlı, güler yüzlü, dikkatli ve özverili bir şekilde yaklaşması gerekir. Hastaların iyileşmesinde en önemli rolü alan bir etken hastaların moral durumudur. Hastanın morali ne kadar iyi olursa tedavisi o kadar çabuk gerçekleşir ve hastanede kalma süresi o kadar az olur. Bu yönüyle hemşire hastaya yaklaşırken güler yüzle yaklaşması gerekiyor. Bu vesileyle öğrencilerimin hemşireler günlerini kutluyorum, bundan sonraki yaşamlarında mutluluklar ve başarılar diliyorum. Kaliteli hizmet sunumunun gerçekleştirilmesi için sosyal, ekonomik ve mesleki sorunların çözümlendiği, birlik ve beraberlik içinde nice hemşirelik haftasının kutlanması dileği ile bütün hemşirelerin hemşireler gününü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Vakfıkebir Ömer Nakkaş Anadolu sağlık Meslek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ali Kemal Mutlu ise “Hemşireler Günü dolayısıyla Ömer Nakkaş Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak bir aydır bu güne hazırlandık. Öğrencilerimle beraber bu günü en iyi şekilde icra etmeyi tasarladık. Bunu da başardığımızı düşünüyorum. Katılımcılar çok eğlendiler. Gerek çalışırken, gerek sahnedeyken her şey çok güzeldi. Hemşirelerin toplum içindeki yerinin farklı olduğunu ve hemşirelerin de bir insan olduğunu, onların da eğlenmeye ihtiyaç duyduklarını vurgulamaya çalıştık. Programa katılan herkese, öğrencilerime ve öğretmen arkadaşlarıma, müdürlerime, herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Eğlenceye katılan öğrenciler bir taraftan mezuniyet sevincini yaşarlarken, bir taraftan da 4 yıldan beri birlikte oldukları arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın burukluğunu yaşadı. 12/A Sınıfı öğrencilerinden Melisa Koç, ”Bu gün Hemşireler Günü'nü kutladık. Çok güzeldi. Beraber bulunduğumuz bu ortamda 4 yılımız geçti. Bundan dolayı çok mutluyuz. Acısıyla tatlısıyla, kavgalarıyla, her şeyi ile çok güzeldi. Eğlencede hem duygulandığımız, hem de hoşuma giden şeyler oldu. Tüm sınıf arkadaşlarıma ve öğretmenlerime çok teşekkür ediyorum” dedi. Aleyna Bilgin de, “Bu gün gerçekten çok güzeldi ve bizim için daha bir anlamlıydı. Çünkü bizim son senemiz. Arkadaşlarımızla birlikte güzel bir etkinlik yaptığımızı düşünüyorum. Hem çok eğlendik, hem de çok güldük. Son senem, Bunun mutluluğu var ama biraz da hüzün var. Çünkü arkadaşlarımdan ayrılacağım.” şeklinde konuştu.

Nezahat Duyar ise yaşadığı ortamı şu sözlerle açıklamaya çalıştı: “4 yıldan beri 12/ A Sınıfı olarak elimizden geldiği kadar hemşirelik mesleğini en iyi şekilde anlamaya, tanımaya çalıştık ve bunu yaptığımıza da inanıyoruz. İnşallah bu sene sonunda KPSS Sınavı’na girerek atanmayı umuyoruz. Eğer atanırsak vatana millete hayırlı, hastalara sevgi saygı gösteren hemşireler olarak görevimizi yapmayı umuyoruz.”

(CİHAN)


Güncel