Vali Altıparmak, İspir ve Pazaryolu’nu ziyaret etti

08 Eylül 2013 - 12:26

ERZURUM - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, İspir ve Pazaroyolu ilçelerine ziyarette bulundu. Vali Altıparmak, kaymakamlardan brifing alıp, muhtarları dinledi.

İlçe ziyaretlerini aralıksız sürdürmeye devam eden Vali Altıparmak, ilk ziyaretini Pazaryolu’na yaptı. Altıparmak’ı Hükümet Konağı önünde Kaymakam Ayhan Terzi ile muhtarlar karşıladı. Son Kaymakamlar Kararnamesi ile Pazaryolu Kaymakamlığı görevine atanan ve geçen günlerde görevine başlayan Kaymakam Terzi’yi makamında ziyaret edip ve hayırlı olsun temennisinde bulunan Vali Altıparmak daha sonra konferans salonunda ilçe müdürleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Vali Altıparmak, Kaymakam Terzi'den ilçenin problemleri ve kamu yatırımları hakkında bilgi aldı. Vali daha sonra yapımı devam etmekte olan Dallıkavak Tünel inşaat çalışmalarını yerinde denetledi.

CHP İLÇE BAŞKANI: İSPİR'E SON YILLARDA YAPILAN YATIRIMLAR MEMNUNİYET VERİCİ

Vali Altıparmak daha sonra beraberindeki heyetle İspir'e geçti. Kaymakam Faik Oktay Sözer'i makamında ziyaret edip brifing alan Vali, ardından ilçe merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu. Belediye toplantı salonunda ilçe müdürleri ve muhtarlarla toplantı yapan Vali Altıparmak, ilçenin problemleri hakkında bilgi aldı.

CHP İspir İlçe Başkanı Şahin Aydın, temsil ettiği kooperatifle ilgili sorunları dile getirdi. Aydın, İspir'e son yıllarda yapılan yatırımların memnuniyet verici olduğunu ifade etti. İlçe Başkanı, İspir karayolunun yapılmasıyla ilçenin önemli bir probleminin çözüme kavuşturulmasının sevicini yaşadıklarını ifade etti. Hayvancılıkla ilgili sorunlara da değinen Aydın, göç probleminin de önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

(CİHAN)


Güncel