Vali Güner, SBS’de dereceye girenleri altına ödüllendirdi

17 Temmuz 2012 - 16:17

KIRIKKALE - Kırıkkale Valisi Hakan Yusuf Güner, Seviye Belirleme Sınavı (SBS)’nda dereceye giren öğrencileri altınla ödüllendirdi. Vali Güner, öğrencilere kitap ve lokum hediye etti.

Valilik makamında gerçekleşen hediye töreninde konuşan Vali Güner, Kırıkkale’ye yapılacak ekonomik yatırımlar kadar eğitime yapılan yatırımların da önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerin SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye’nin ve Kırıkkale’nin gururu olduklarını belirten Güner, “Bu öğrenciler bizim geleceğimiz. Bunların başarısında özel okulların ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başarısı çok büyük, kendilerini kutluyorum.” dedi.

Geçen yılla göre Kırıkkale’de öğrenci başarısının katlanarak arttığını kaydeden Hakan Yusuf Güner, “Kırıkkale eğitim alanında büyük mesafeler aldı. Bu da bizi çok sevindiriyor. İnşallah bu başarı gelecek yıllarda daha da artacak. Ben buna canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

Öğrencilerinin başarısının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Özel Kızılırmak İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Hüseyin Ertaş, bu sonucu beklediklerini dile getirdi.

(CİHAN)


Güncel