Vali ile öğrenciler birlikte kitap okudu

03 Mayıs 2013 - 15:20

BOLU - Bolu'da düzenlenen kitap günlerine katılan Vali İbrahim Özçimen ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerle birlikte kitap okudu.

Bolu'da valilik ve belediye, öğrencilerin ve vatandaşların kitap okumaya yönlendirmek amacıyla 'Kitap Günleri' düzenledi. Bu yıl 1'incisi düzenlenen Kitap Günleri'ne Türkiye'nin çeşitli illerinden 28 yayınevi katıldı.

Vali İbrahim Özçimen ve beraberindeki protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte kitap okudu. Daha sonra beraberindekilerle stantları gezen İbrahim Özçimen, "Cıvıl cıvıl bir ortam. Çocukların ortalıkta dolaşması beni tarifsiz derecede mutlu ediyor. Bu çocukların iyi yetişmesi derdindeyiz. Bu sadece kitapla olacak. Onların yemeğe koşar gibi kitaplara koşması çok güzel bir duygu. Ruhumuzun açlığı da kitaplarla giderilecektir. Çocuklarımıza ne sunarsak onlar onu alacaktır. Bu nedenle onlara kitap gibi güzel şeyler sunmak lazım. Önümüzdeki yıllarda bu işi daha kurumsal hale getireceğiz. Bu çocukların gönülleri aydınlanırsa dünya aydınlanır. 28 yayınevi bugün burada . Her yayınevi bir yazar getirip imza günü düzenleyecektir. Çocuklarımızla okuyucularla sohbet düzenlenecek. Bolu için müstesna bir gün. Hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

(CİHAN)


Güncel