Vodafone Arena Stadı'nın kaba inşaat ihalesi başladı

18 Kasım 2013 - 15:14

İSTANBUL - Beşiktaş'ın yeni yapılacak olan Vodafone Arena Stadı'nın kaba inşaatı için gerçekleşecek olan stat ihalesi siyah - beyazlıların Akaretler'de bulunan kulüp binasında başladı.

İhalede Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi ve ihaleye katılacak yetkiler yer aldı. İhale öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, "Bugün burada Beşiktaş’ın yenilecek olan stadının kaba inşaatının işçiliği ile ilgili ihale olacak. İhaleye katılan 8 firma var. Teklif veren 4 firma var. Görüldüğü üzere biz Vodafone Arena Stadı’nı yapmak için hızlı bir şekilde hareket ediyoruz. Bu gün ki ihale de bunun bir parçası." diye konuştu.

Basın mensuplarının, 'İhale sonucu bugün belli olacak mı?' sorusu üzerine Çebi, "Bu işin başlangıcı. ihale bu. Bugünde bitebilir yarında bitebilir." şeklinde cevap verdi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın daha önceki yapmış olduğu açıklamalarda 'Vodafone Arena Stadı'nın yapımının Ağustos 2014'te tamamlanacak' sözleri hatırlatması üzerine Çebi, "Muhakkak bir hedefimiz var. Başkanın koymuş olduğu hedef her yönetim kurulu üyesinin hedefidir." ifadelerini kullandı.

Açıklamalardan sonra basın mensupları dışarı çıkartılarak stat ihalesinin görüşmesine başlandı.

(CİHAN)


Spor