Yakın Doğu Üniversitesi ve Anadolu Sigorta'sı-İş Bankası arasında işbirliği anlaşmaları imzalandı

23 Eylül 2010 - 20:02

Yakın Doğu Üniversitesi ve Anadolu Sigorta arasında imzalanan anlaşmayla Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Anadolu Sigorta'nın sağlık sigortalı müşterileri sağlık hizmetlerini Yakın Doğu Üniversitesi Araştırma Hastanesinden alacak. Yakın Doğu Üniversitesi ve İş Bankası arasında imzalanan anlaşmayla da İş Bankasının çalışanları ve yakınları, emeklileri sağlık hizmetlerini Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinden alacak.

Anadolu Sigorta'nın iş kulelerindeki Genel Müdürlü'ğünde düzenlenen imza töreniyle anlaşma imzalandı. Törende konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdür Mustafa Suh, KKTC'de sigorta çalışmalarında başarılı olduklarını söyledi. KKTC'de sigortalı sayısının fazla olduğunu aktaran Suh "Oradaki halkın ekonomisi, kültür düzeyi ve eğitimi bu sayıda önemli bir faktör. Sağlık sigortası bizim Kıbrıs'ta pazarladığımız ürünlerimizden biri. Türkiye'deki bölgelerimizden daha fazla oraya gidiyoruz. Oradaki acentelerimize sağlık sigortasına biraz daha eğilin diyorduk. Bu müştereken attığımız adımla orda kuvvetli bir arkadaş kazandık. Bu anlaşmayla Sağlık poliçelerini Kıbrıs'a pazarlamakta önümüzde bulunan en büyük engellerden birini ortadan kalkmış oluyoruz." dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Suat Günsel de hastanelerinin 200 yataklı VIP bir hastane olduğunu söyledi. Anadolu Sigorta ile yaptığı anlaşmadan dolayı memnunluğunu dile getiren Günsel, "Üniversite hastanemizin Anadolu Sigorta'nın sağlık sigortalı bireylerini muayene etmesi beni ayrıca mutlu ediyor." şeklinde konuştu.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Suat Günsel İş Bankasıyla antlaşma imzalamak için İş Bankası Genel Merkezi'nde İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Zafer Memişoğlu ile masaya oturdu. Suat Günsel, buradaki konuşmasında KKTC'de Üniversiteyi kurma amaçlarını iki ülke arasında bir bütünlük sağlamak olduğunu söyledi. Bu anlaşmayla İş bankası çalışanlarına hizmet vereceklerini aktaran Günsel, "İş Bankası bizim için çok önemli. Özellikle benim için çok önemli. İş Bankası sadece hastanemizin yapımında finansını sağlar olmasının ötesinde üniversitede önemli bir yeri vardır. Türkiyenin mihenk taşlarından biridir. Onların çalışanlarına hizmet vermek bizim için büyük bir mutluluktur" dedi.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Zafer Memişoğlu ise Yakındoğu Üniversitesi Hastanesi'nin KKTC'deki 40 bin 17 binin bünyesinde barındaran tam teşekküllü bir hastane olduğunu söyledi. Bu tür gelişmeler KKTC'nin Türk olmasını sağlayacağını belirten Memişoğlu, "Yakın Doğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Günsel çok çalışmalar yaptı ve yapıyor. Bu son yaptığı büyük yatırımla bu işi taçlandırmış oldu. Bu hastane bölgesinde çok önemli bir hastanedir. Kanser ve kalp hastalıklarının tedavisi konusunda aranan bir hastane olacaktır. Çok iyi bir ekibe sahip. Böyle bir hastaneyle çalışmak bizim için çok önemlidir" ifadelerini kullandı.


(CİHAN)


Türkiye