Yargı ve siyasiler düğünde buluştu

20 Ekim 2013 - 23:26

SAKARYA - Sakarya İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş’ın oğlu Fatih Aktaş, Anayasa Mahkemesi üyesi Celal Mümtaz Akıncı'nın kızı Şule Akıncı ile dünya evine girdi.

Sapanca ilçesinde Güral Otelde düzenlenen düğünde genç çiftin nikahını Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu kıydı. Basına kapalı gerçekleştirilen düğün töreninde çifti nikah şahitliğini İçişleri Bakanı Muammer Güler, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ve Vali Mustafa Büyük yaptı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, evlilik cüzdanını geline vererek; "Ümit ediyorum mutluluk ve sevgi içerisinde bir evlilik geçirirler. Şimdi ben bu cüzdanı kız tarafına vereceğim. Çünkü biz kız tarafıyız. Oğlumuzun nişanda da dikkatini çektiğim bir konuda yeniden dikkatini çekmek istiyorum. Bir mahkemeden kız aldığını sakın unutmasın.Kızımızı ona emanet ediyorum’’ dedi.

Nikah şahitliği yapan İçişleri Bakanı Güler, genç çifte mutluluklar dileyerek; "Değerli bir çalışma arkadaşımızın oğlunun düğün törenine iştirak etmek için buradayım. Allah hepimizin evlatlarını güzel insanlarla karşılaştırsın. Güzel bir yuva kurmalarını, sorunlarını birlikte aşmalarını diliyorum.’’ diye konuştu.

Düğüne, milletvekilleri, Anayasa Mahkemesi üyeleri, Yargıtay üyeleri, Sakarya İl Jandarma Alay Komutanı, Emniyet Müdürleri, il ve ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

(CİHAN)


Güncel