Yaş çay destekleme bedelleri ödeniyor

20 Mart 2012 - 11:09

RİZE - AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, yaklaşık 148 milyon lira olan yaş çay destekleme bedellerinin gelecek haftadan itibaren ödenmeye başlanacağını söyledi.

Karal, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği'nde düzenlediği basın toplantısında, hazinenin yaş çay destekleme bedellerinin ödenmesi için çalışmasını tamamladığı belirtti. Yaş çay destekleme bedellerinin gelecek hafta ödenmeye başlanacağını ifade eden Karal, "25 Mart tarihinden itibaren destekleme bedelleri müstahsilin hesabına geçecek. Yaklaşık olarak 148 milyon lira destekleme bedeli ödenecek." dedi.

Rize Limanı için de 20 milyon lira ödenek çıkarıldığını vurgulayan Karal, "Liman mendireği 500 metre uzatılacak. Düzenleme ile birlikte uluslararası bir liman olacak. Ovit Tüneli ve organize sanayi bölgesinin tamamlanması ile Rize ticaret merkezi kavşağına dönüşecek." diye konuştu. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği vurgulayan Karal, "Yeniköy ve Tophane Mahallesi öncelikli bir çalışma başlatıldı. Rize Belediyesi ve TOKİ ortak çalışma yürütüyor. Rize'nin çehresi kentsel dönüşüm çalışması sonrası değişecek." dedi.

Rize Üniversitesi'nin adının Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değişmesi konusunun gelecek hafta Meclis Genel Kuruluna geleceğini belirten Karal, "Ayrıca Üniversite kampüsünün genişlemesi için kamulaştırma kararı Bakanlar Kurulu'ndan çıktı. Gerekli ödenekler ayrıldı. İlave fakülteler ve Ar-Ge binası yapacağız." diye konuştu.

(CİHAN)


Güncel