"Yeni yılda sağduyu ve uzlaşmanın öne çıkmasını arzuluyoruz"

30 Aralık 2010 - 11:31

Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı İmam Hüseyin Çelik, 2011 yılında sorunlara değil çözümlere odaklanılması gerektiğini söyledi.

Sağduyu ve uzlaşmanın öne çıktığını görmek istediklerini belirten Çelik, 2011 yılını huzurun ve refahın arttığı bereketli bir yıl yapabilmek için herkese büyük görevlerin düştüğüne dikkat çekti.

Yeni yılın taze bir başlangıç anlamına geldiğini ifade eden Ticaret Borsası Başkanı İmam Hüseyin Çelik, "Her yıl yeni bir ümit demektir. Bu ümit tomurcuklarının yeşereceği uygun ortamı sağlamak hepimizin görevidir. Türkiye'de ekonomik büyümenin liderliğini üstelenen, yatırımı, istihdamı ve ihracatı sağlayan ülkemizin müteşebbisleri, sanayicileri, tüccarları, üreticileri olarak 2011 yılında sağduyunun, uzlaşmanın öne çıktığını görmek istiyoruz. Ülkemizde 2010 yılında yaşanan ve insanlığı derinden etkileyen olumsuzlukların yeni yılda yaşanmaması, ülkemizde, ilimizde barış ve hoşgörünün hakim olması en büyük dileğimizdir. 2011 yılının tüm insanlığa sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini diliyoruz." dedi.


(CİHAN)


Türkiye