Yıldırım: İzmir'in kayıp yıllarını telafi edecek projeleri gerçekleştireceğiz

17 Nisan 2011 - 15:12

İZMİR - Ulaştırma eski Bakanı ve AK Parti İzmir 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir'in kayıp yıllarını telafi edecek projeleri hep birlikte gerçekleştirecekleri müjdesini verdi.
Partisinin milletvekili aday listesini genç ve dinamik bir kadro olarak değerlendiren Bakan Yıldırım, İzmir'in, bugüne kadar hep dinlediğini ancak artık dinlenmeye ihtiyacı olduğunu ve kaybettiği yılları hizmetle kazanacağını söyledi.

AK Parti İl Danışma Meclisi Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'na katılmak üzere İzmir'e gelen milletvekili adayı Binali Yıldırım, Adnan Menderes Havaalanı'nda kendisini karşılayan vatandaşlara yaptığı konuşmada, bakanlık görevi boyunca Türkiye'nin ve İzmir'in ulaşım hizmetlerinin alanında en üst sıralara çıkarıldığını belirtti. Yıldırım, Cumhuriyet'in 100. yıl şerefi için elde edilecek başarıda İzmirlilerden destek istedi.
Yıldırım, "Bugün AK Parti'nin adayları görücüye çıkıyor. İzmir'e gelin dediniz. Talimatı kabul ettik ve geldik. Gösterdiğiniz güven için teşekkür ediyorum. Ancak bu güven çeşitli sorumluluklar yüklüyor. İzmir'e hizmeti en iyi şekilde taşıdık. Bundan sonra da el ele, omuz omuza Cumhuriyet'in 100. yıl şerefine başarıları ortak olarak elde edeceğiz. Türkiye'de 80 yılda yapılamayan hizmetleri 8,5 yıla sığdırarak gerçekleştirdik. Bölünmüş yolları, hızlı trenleri ve hava yollarını halkın yolu yaptık. Gelecek bilişimde diyerek, bilişim otoyolları yaparak hizmetleri vatandaşımızın ayağına getirdik. Ama şimdi İzmir'de yeni bir dönem başlıyor. Artık izmir'de siyasetin adı hizmet, artık İzmir'de siyasetin adı proje. Siyaset yok hizmet var. Herkes için hizmet, İzmir için çalışmak. Türkiye'nin geleceği için çalışmak var." dedi.

"İZMİR'İN KAYIP YILLARI HİZMETLERLE KAZANILACAK"
Binali Yıldırım, konuşmasının ardından İZBAN Aliağa-Menderes Hafif Raylı Sistemi trenine binerek, Alsancak Gar'ına kadar tren içerisindeki vatandaşlarla kısa süreli sohbet etti. İZBAN içerisinde gazetecilerin soruları üzerine, adaylık sürecini ve partisinin milletvekili listesini yorumlayan Yıldırım, şöyle konuştu:
"Özellikle 2009 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşları, esnaf ve sanatkarlar ve iş adamları ile birlikte hizmet açılışlarında bir araya geldik. Bu sürede İzmir'den aday gösterilme tekliflerine Başbakanımız duyarsız kalmadı. Elbette aday olmak güzel şey, ancak yeterli değil. İzmirlilerin de desteği ile İzmir'in kayıp yılları, yapılan hizmetlerle kazanılacaktır."

"İZMİR'E KALIN BİR DOSYA İLE GELDİK"
Basın mensuplarının, İzmir'in EXPO adaylığına ilişkin sorularına da cevap veren Yıldırım, “İzmir'e kalın bir dosya ile geldik. İzmir için çok güzel şeyler olacak." şeklinde cevap verdi. İlk günü tanışmak için ayırdığını ve hemen projeleri anlatıp sermayeyi tüketmek istemediğini ifade eden Ulaştırma Bakanı, EXPO adaylığının da müjdeler içinde olduğunu belirtti. Trende, bir vatandaşın, Buca'nın daha iç kesimlerine kadar uzatılması talebini de olumlu bulduğunu ve bunu da yerine getireceklerini ifade eden Yıldırım, partisinin milletvekili aday listeleriyle diğer partilerin listeleri ile ilgili bir soruyu da şu şekilde cevaplandırdı:

"Diğer partilerin vekil aday listeleri ile uğraşacak vaktimiz yok. Herkes işine baksın. Bizim için güzel olan ise partimizden genç ve dinamik bir liste olması. İçlerinde en yaşlısı benim. Ama ben de genç sayılırım. Teşkilatta görev yapan bütün arkadaşlarla canla başla çalışacağız. Ulaşabildiğimiz her İzmirliye ulaşacağız. İzmirlilerin dinlenmeye ihtiyacı var."


(CİHAN)


Güncel