Yolcular zafer işareti yapınca, eylemciler belediye otobüsüne saldırdı (Özel)

26 Şubat 2012 - 17:12

İSTANBUL - Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önünden slogan atarak geçen grup İETT otobüsünün içinden bir yolcunun kendilerini tahrik etmesiyle otobüse saldırdı. Otobüse taş ve şişe fırlatan grubu çevik kuvvet ekipleri güçlükle sakinleştirdi.

Hocalı katliamının 20. yıl dönümünde çok sayıda vatandaş Taksim Meydanı'nda toplandı. Yürüyüş yapan, pankart açan ve sloganlar atarak katliamı protesto eden vatandaşlar, programın sona ermesinin ardından dağılmaya başladı.

BDP İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDE HOCALI ÖNLEMİ
Bazı gruplar yürüyerek ve slogan atarak Tarlabaşı Bulvarı'na doğru ilerlemeye başladı. Polis ekipleri de Barış ve Demokrasi Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın bulunduğu sokağa araç ve yaya trafiğine kapattı. Emniyet binası önünde geniş güvenlik önlemi alan polis TOMA ismi verilen panzeri de olası bir gerginlik için hazır bekletti. Slogan atarak ilerleyen grup emniyet binasını geçtikten sonra kendilerine İETT otobüsünden bazı yolcuların zafer işareti yapmasıyla çılgına döndü. Otobüse doğru koşmaya başlayan grup ellerinde ne varsa otobüse fırlattı. Saldırıyla neye uğradığını şaşıran otobüs şoförü trafiğin de yoğun olması sebebiyle durmak zorunda kaldı. Şahıslar otobüslere saldırmaya devam edince devreye emniyetin önünde bekleyen çevik kuvvet polisi girdi. Grup polisin de kendilerine doğru koştuğunu fark edince saldırıyı sonlandırmak zorunda kaldı.Şahıslar sakinleştikten sonra slogan atarak yürümeye devam etti.

YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSLUĞU'NA YUMURTALI SALDIRI
Öte yandan İstiklal Caddesi'nde bulunan Yunanistan Başkonsolosluğu'na yürüyüş sırasında bir grup pet şişeler ve yumurtalarla saldırdı. Yumurta atan grup daha sonra yürüyüşüne devam etti.

(CİHAN)


Güncel