Yozgat Belediyesi, Cumhurbaşkanı Gül'e fahri hemşehrilik beratı verdi

04 Haziran 2010 - 13:46

Yozgat Belediyesi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e fahri hemşehrilik beratı ve payesi verdi.

Çorum ziyaretinin ardından Yozgat'a gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül; Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Vali Necati Şentürk, AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Mehmet Çiçek, Osman Coşkun, MHP milletvekili Mehmet Ekici ve Belediye Başkanı Yusuf Başer, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Halkı selamlayan Cumhurbaşkanı Gül, valiliğe geçti. Vali Necati Şentürk tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e saat kulesinin maketi hediye edildi. Gül, Yozgat'ta olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, "Yozgat tarihi bakımdan en eski illerimizden biridir. Yozgat insanı çalışkandır ve vatanseverdir. İlde 25 tane yerel gazetenin olduğunu öğrendim. Gazetenin olması çalışmayı ve gayret etmeyi daha çok gerektirir." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, valilik ziyaretinin ardından yürüyerek belediyeye geçerken belediye önünde kendisini bekleyen coşkulu kalabalığı selamladı. Burada davul zurna eşliğinde halk oyunlarını izleyen Gül, halka yaptığı kısa konuşmada,Yozgat'ın tarihi bakımından en eski il illerden biri olduğunu belirterek, "Yozgat, memleketimizin en seçkin yerlerinden biri. Yozgat vatanseverdir, millet aşkı ile dolu bir ilimizdir, teröre en çok şehit veren ilimizdir. Yozgat'ın ayrı bir yeri vardır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah gelecek günler ülkemiz için, Yozgat için çok daha güzel olacaktır." dedi.

Yozgat Belediyesi'ni ziyaretinde Başkan Yusuf Başer tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e fahri hemşehrilik beratı ve payesi takdim edildi. Gül'e, Yozgat'a özgü testi kebabının biblosu da hediye edildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yozgat ziyaretinde Çapanoğlu Büyük Camii'ndeki cuma namazının ardından Galata Çamlık Otel'de işadamları ve sivil toplum kuruluşları ile yapılacak olan toplantıya katılacak.


(CİHAN)


Türkiye