Yüksekova'da 'Annem Eğitimde Geleceğim Güvende' projesi

23 Mart 2011 - 09:38

HAKKARİ - Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde hazırlanan “Annem Eğitimde Geleceğim Güvende” projesi ile annelere iyi nesil yetiştirme eğitimi veriliyor.

Yüksekova Kaymakamlığı'nın finanse ettiği ve İlçe Proje Ofisi'nin uygulamaya koyduğu ‘Annem Eğitimde Geleceğim Güvende’ projesi ile annelere çocuk yetiştirme konusunda seminerler veriliyor. Annelere okul öncesi eğitimin önemi anlatılırken, her hafta düzenlenen seminerin ardından çekilişle 2 anneye birer çeyrek altın hediye ediliyor. Annelere çocuk eğitimi Türkçe ve Kürtçe veriliyor.

Hamit Kesici İlköğretim Okulu'nda ve Şemsettin Onay Anadolu Lisesi'nde, haftada 2 gün yapılan eğitim seminerleri psikolojik danışman tarafından veriliyor. ‘Annem Eğitimde Geleceğim Güvende’ projesinin eğitim seminerlerini veren Psikolojik Danışman Kadriye Malak, yaptığı açıklamada, Yüksekova Kaymakamlığı ve İlçe Proje Ofisi'nin uygulamaya koyduğu proje ile annelere çocuklarını yetiştirme konusunda, okul öncesi eğitimin önemi hakkında seminer verdiklerini söyledi. Malak, projenin asıl amacının bilinçli ve eğitimli anneler, ayrıca, çocuklarına daha güzel bir gelecek hazırlamak adına çaba gösteren anneler yetiştirmek olduğunu vurguladı. Malak, seminerlerde, özellikle çocukların yaşadıkları davranış bozuklukları karşısında ne yapılacağını, okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğu hakkında bilgiler verdiklerini söyledi.
Malak, “Proje kapsamında verdiğimiz eğitim seminerlere katılım yüksek. 2 okulda düzenlenen programa 400’den fazla anne katılıyor. Ayrıca, seminer sonunda katılan annelere numaralar verilip çekiliş yaptırıyoruz ve günün talihli 2 annesini seçiyoruz, seçilen annelere çeyrek altın hediye ediyoruz." dedi.

(CİHAN)


Güncel