YURTKUR, Malatya'da 370 üniversite öğrencisine burs verecek

27 Eylül 2012 - 15:28

MALATYA - Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) Genel Müdürlüğü, 2012-2013 öğretim yılında Malatya İnönü Üniversitesi'nde okuyan 370 öğrenciye burs verecek.

İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Künkül, üniversitenin internet sitesinde yaptığı duyuruda, YURTKUR’un yeni öğretim sezonu için ayırdığı 370 kişilik burs kontenjanının, üniversiteye bağlı yükseköğretim kurumlarının öğrenci sayılarına göre dağıtıldığını belirtti.

Başvuruyla ilgili aranan şartların üniversitenin resmi internet sayfasında paylaşıldığını anlatan Künkül, şöyle devam etti: "Verilecek burslara müracaat edecek öğrenciler için üniversitemizin internet sitesine açıklama ve müracaatları için oluşturulan bilgi formu örneği ile başvuru koşulları konulmuştur. Müracaat şartlarını taşıyan öğrencilerimizin üniversitemiz web sitesinde bulunan bilgi formunu doldurduktan sonra bu formdan bir çıktı alarak bölüm başkanlıklarına veya dekanlıkların ya da yüksekokul müdürlüklerinin belirlediği bürolara teslim etmeleri gerekmektedir. Öğrenci müracaatlarının öğrencinin eğitim gördüğü kurumun yöneticisi tarafından kontenjan dahilinde değerlendirilerek, kontenjan kadar öğrenci isminin asıl listede, diğer müracaatlar da belirlenecek öncelik sırasına göre yedek listede rektörlüğe sunulacaktır. Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun sistemi kapandıktan sonra gelen burs müracaatlarının değerlendirme dışı kalacaktır. Bu nedenle en geç 19 Ekim 2012 günü mesai bitimine kadar müracaat evrakı ve öğrenci numarasına göre oluşturulacak asıl ve yedek isim listelerini gönderilecektir."

(CİHAN)


Güncel