Zabıtadan moloz uyarısı

07 Haziran 2013 - 15:19

ADANA - Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, belirlenen alanların dışında gelişigüzel olarak kentin boş alanlarına moloz dökenlere karşı daha etkin mücadele etmeye başladı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Tarık Öncel, kış aylarının bitmesiyle inşaat sektörünün hızlandığını ve bunun sonucu olarak inşaatlardan çıkan atıkların firma ve kişilerce rastgele kentin bazı yerlerine döküldüğünü söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıçam’da moloz döküm alanı olduğunu hatırlatan Tarık Öncel, “Normalde molozların döküm alanına götürülmesi gerekiyor. Ancak bazıları ısrarla boş arsalara gelişigüzel molozları döküyor. Böyle olunca da evinde küçük tamirat yapan vatandaşlar da çıkan malzemeyi onun üzerine dönüyor. Sonucunda Adana’ya yakışmayan görüntü kirliliği oluşuyor.” dedi.

Vatandaşları son kez uyardığını belirten Tarık Öncel, döküm alanı dışına moloz dökmenin cezasının 182 TL’den başlayarak 9 bin 200 TL’ye kadar çıktığını hatırlattı. Öncel, “Vatandaşa ceza yazmak istemiyoruz. Amacımız ceza yazmak değil, Adana’nın temiz olmasını sağlamak. Vatandaşlarımız da bu konuda duyarlı olsunlar ve sağa sola moloz dökenleri gördüklerinle Alo 153’e bilgi versinler.” şeklinde konuştu.

Tarık Öncel, moloz dökülmemesi gereken yerlere uyarı içeren tabelalar astıklarını, bu tabelada molozun nereye döküleceğinin ve bilgi için nereye başvurulacağının belirtildiğini söyledi.

(CİHAN)


Güncel