Zeka Vakfı yarışması Özel Sanko Okullarında yapıldı

29 Kasım 2011 - 15:00

GAZİANTEP - Türkiye Zeka Vakfı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen Oyun 2011 Zeka Oyunları Yarışması Özel Sanko Okullarında yapıldı.
Bu yıl 16.’sı düzenlenen Türkiye Zeka Vakfı’nın Oyun 2011 Yarışması’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi Merkezi üçüncü kez Özel Sanko Okulları oldu.
Her yaştaki insanın düşünme, mantık yürütme ve problem çözme alışkanlıklarını ve yeteneklerini geliştirmeye katkıda bulunan yarışmanın yarı finalinde ilk elemede barajı geçen öğrenciler yarıştı.
Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep olmak üzere dört merkezde yapılan yarışmada Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 93, Özel Sanko Okulları’ndan 21kişi barajı geçerek yarı finalde yarışmaya hak kazandı.
Özel Sanko Okulları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tilfarlıgil, zeka oyunları yarışması yarı finalinin Gaziantep’te yapıldığı ilk okul olma özelliğinin yanında, üçüncü kez ev sahipliğini üstlendiklerini anımsattı.
Tılfarlıgil, “Öğrenciye kazandırdığı hızlı ve analitik düşünme ve problem çözme becerisi ile yarışma, akademik başarıyı desteklemektedir. Farklı yaş kategorilerinde yarışan öğrencilerimizin başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

(CİHAN)


Güncel